Magia Poveștilor la Moșia Bunicilor

Duminică, 06 noiembrie 2022, în contextul activităților socio-educaţionale desfășurate în cadrul parteneriatelor, Şcoala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilaţi, în calitate de coordonator,  alături de  Parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa şi „centru rezidenţial asistat” pentru persoanelor vârsnice şi cu dizabilităţi – Moşia bunicilor în calitate de parteneri,  a avut loc o nouă întâlnire în cadrul programului „Citesc şi ascult, deci învăţ să iubesc!”, parte componentă a proiectului socio-educaţional, sub  numele “Magia poveştilor la Moşia bunicilor”.

În cadrul întâlnirii din 06 noiembrie 2022, elevii de la secțiunea cultural – artistică a grupului de copii și tineret “preoteasa elena” și doamna Nina Marinescu, absolventă a Școlii Populare de Artă din București și enoriașă a parohiei noastre, au susținut un program cultural artistic intitulat „Acasă la bunici”.

A consemnat:

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

Școala Gimnazială “Constantin Brâncoveanu” Vasilați

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...