Parohia Prozanic a participat la Spectacolul – Concurs ,,Deschide-ți inima, creștine!” Ediția a XVII-a

Parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a participat, duminică, 18 Decembrie 2022 cu grupul de copii și tineret „Preoteasa Elena”coordonat de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin și de doamna profesor  Durlan Ștefana, specialitatea religie, de la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” din Vasilați, județul Călărași, la a XVII- a ediție a Spectacolului Concurs ,,Deschide-ți inima, creștine!”.

Evenimentul organizat de Protopopiatul Oltenița prin coordonarea PC. Pr. Protopop Marian Necula s-a desfășurat cu Binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, și cu sprijinul Consiliului Județean Călărași și al Primăriei Radovanu.

Ediția a XVII- a a fost organizată după o  pauză de 2 ani, cauzată de Pandemia de Covid-19, și a avut 22 de participanți (dintre care 3 Parohii și 19 Școli / Licee).

Concursul a avut 3 secțiuni: poezii, colinde și scenete, iar grupurile participante au avut în componență elevi din Protopopiatul Oltenița de la clasele primare, gimnaziale și liceale.            Juriul ediției a 17-a a fost alcătuit din preoți, profesori și cadre didactice din Municipiul Oltenița care cu multă atenție și răbdare au ascultat și au analizat reprezentările artistice și culturale și au ales câștigătorii.

La finalul expunerilor artistice Pr. Protopop Marian Necula împreună cu membrii juriului au înmânat premiile.

A consemnat:

Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...