Tradiție din moși – strămoși: nepoții îi colindă pe bunici

            Bucuria sărbătorii Nașterii Domnului a fost trăită vineri, 23 decembrie 2022, și de rezidenții Centrului de îngrijire pentru persoane vârstnice Moșia Bunicilor din comuna Vasilați, județul Călărași.

            Sărbătoarea Crăciunului, este un prilej deosebit de a dărui celor din jur dragoste, căldură sufletească sau o vorbă bună. De aceea, grupul de copii și tineret „Preoteasa Elena” al Parohiei Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, nu au uitat să treacă și pe la cămin. I-au colindat pe bunicii de aici care le-au deschis nu numai ușa, ci mai ales sufletul și inima.

A consemnat:

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

Școala Gimnazială “Constantin Brâncoveanu” Vasilați

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...