A treia ediție a Concertului de Colinde Tradiționale „O ce veste minunată vine de la Prozanic” la Parohia Sfântul Gheorghe Prozanic

Sâmbătă, 24 decembrie 2022, în ajunul sărbătorii Nașterii Domnului, a avut loc în biserica parohială cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a treia ediție a Concertului de Colinde Tradiționale „O ce veste minunată vine de la Prozanic”, organizat de consiliul și comitetul parohial al parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa și a Fundației Preoteasa Elena a parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, Prozanic.

Participanții la a treia ediție a Concertului de Colinde Tradiționale „O ce veste minunată vine de la Prozanic”:

Nașterea Domnului să vă aducă tuturor binecuvântare și bucurie!

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...