Moș Crăciun în Parohia Prozanic

Sâmbătă, 24 decembrie 2022, în ajunul sărbătorii Nașterii Domnului, după a treia ediție a Concertului de Colinde Tradiționale „O ce veste minunată vine de la Prozanic”, ce a avut loc în biserica parohială, spre bucuria celor mici a venit și Moș Crăciun cu daruri.

 ,,Venirea Moșului”, care a împărțit copiilor pachete consistente cu dulciuri, a fost posibilă datorită generozității enoriașilor Parohiei Prozanic și a sprijinului oferit de consiliul și comitetul parohial al parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, Prozanic.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...