Luna pentru viață în parohia Prozanic: Mens Sana In Corpore Sano. E viața ta, sunt alegerile tale!

Luând act de valoarea perceptului moral promovat prin inițiativa Asociației Studenți pentru Viață, aprobată prin Decizia Sfântului Sinod al Bisericii Ortodoxe Române nr. 579/2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, organizează în perioada 1-31 martie 2023, activități pro-viață la nivel local în cât mai multe domenii: educație, cultură, artă, implicare socială etc. Aceste activități se vor desfășura atât în format fizic cât și în format online.

În acest sens, duminică 19 martie 2023, a avut loc activitatea în sistem on line „Mens Sana In Corpore Sano. E viața ta, sunt alegerile tale!”.

Întâlnirea, „Mens Sana In Corpore Sano. E viața ta, sunt alegerile tale!”, a avut ca invitat pe domnul Andrei Drăguleasa, asistent medical la Spitalul Elias și student la Facultatea de Medicină și a fost moderată de părintele Niță Ștefan Cătălin, inițiator și coordonator al evenimentului.

Evenimentul a fost urmărit pe platforma Google Meet și pe Facebook de persoane de toate vârstele. În final a avut loc o sesiune de întrebări din partea publicului online și răspunsuri din partea domnului Andrei Drăguleasa, asistent medical la Spitalul Elias și student la Facultatea de Medicină.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...