Acordarea premiului Învățător „Gheorghe Boerescu” în Parohia Prozanic

Duminică, 18 Iunie 2023, parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a decernat cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, premiul Învățător „Gheorghe Boerescu”.

Prin desfășurarea la nivelul parohiei noastre a programului premiul Învățător „Gheorghe Boerescu” dorim să cinstim memoria ctitorului parohiei noastre învățătorul Gheorghe Boerescu, care și-a dedicat întreaga sa viață și activitate școlii.

Părintele Niță Stefan Cătălin, paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic, a delegat la festivitatea de premiere a școlii gimnaziale „Constantin Brâncoveanu” Vasilați, pe doamna Durlan Ștefana, profesor disciplina religie ortodoxă, care a acordat premiul Învățător „Gheorghe Boerescu” celui mai bun elev al parohiei Prozanic, anul acesta fiind vorba de eleva David Alexandra Maria din clasa a VII-a B cu media 9,79.

Alături de diploma Învățător „Gheorghe Boerescu”, eleva David Alexandra Maria a primit o sumă de bani, cărți și reviste cu caracter educativ religios oferite din partea parohiei.

A consemnat

Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...