Maica Domnului, ocrotitoarea varstnicilor

Marți, 15 august 2023, în contextul activităților socio-educaţionale desfășurate în cadrul parteneriatelor, Şcoala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilaţi, în calitate de coordonator,  alături de  Parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa şi „centru rezidenţial asistat” pentru persoanelor vârsnice şi cu dizabilităţi – Moşia bunicilor în calitate de parteneri,  a avut loc o nouă întâlnire în cadrul programului „Citesc şi ascult, deci învăţ să iubesc!”, parte componentă a proiectului socio-educaţional, sub  numele “Magia poveştilor la Moşia bunicilor”.

În cadrul întâlnirii din 15 august 2023, la sărbătoarea care prăznuiește Adormirea Sfintei Fecioare Maria, elevii de la secțiunea cultural – artistică a grupului de copii și tineret “preoteasa elena”, au susținut un program cultural artistic intitulat „Maica Domnului, ocrotitoarea vârstnicilor”.

 

A consemnat:

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

Școala Gimnazială “Constantin Brâncoveanu” Vasilați

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...