Deschiderea anului școlar 2023 – 2024 în Parohia Prozanic

Școala Primară Nr. 2 Prozanic, Gradinița cu Program Normal nr. 4  Prozanic, Gradinița cu Program Normal nr. 1  Vasilați și Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați, și-au întâmpinat luni, 11 septembrie 2023, copiii la început de an școlar. Astfel, începând cu ora 9.00, la festivitatea de deschidere de la Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați (locația A) în prezența oficialităților locale ale comunei Vasilați – județul Călărași, a doamnei Pătra Cristina – Inspector Școlar pentru învățământ special, Inspector Școlar pentru Minorități naționale – rromi din cadrul Inspectoratului Județean Călărași, profesori, învățători, educatori, copii şi părinţi, părintele NIȚĂ Ștefan Cătălin, paroh al parohiei Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, împreună cu părintele NAN Marinică, paroh al parohiei Sfinții Împărați Constantin și Elena – Vasilați, au oficiat slujba de Te Deum.

De la ora 10.00, părintele NIȚĂ Ștefan Cătălin, paroh al parohiei Sfântul Gheorghe – Prozanic împreună cu părintele NAN Marinică, paroh al parohiei Sfinții Împărați Constantin și Elena – Vasilați, au oficiat slujba de Te Deum, alături de oficialitățile locale ale comunei Vasilați – județul Călărași, de doamna Pătra Cristina – Inspector Școlar pentru învățământ special, Inspector Școlar pentru Minorități naționale – rromi din cadrul Inspectoratului Județean Călărași, învățători, educatori, copii şi părinţi la Gradinița cu Program Normal nr. 1  Vasilați și Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați (locația B).

De la ora 11.00, părintele NIȚĂ Ștefan Cătălin, paroh al parohiei Sfântul Gheorghe – Prozanic, alături de oficialitățile locale ale comunei Vasilați – județul Călărași, de doamna Pătra Cristina – Inspector Școlar pentru învățământ special, Inspector Școlar pentru Minorități naționale – rromi din cadrul Inspectoratului Județean Călărași, învățători, educatori, copii şi părinţi a oficiat slujba de Te Deum la Școala Primară Nr. 2 Prozanic.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...