Crăciunul este și al celor bolnavi și singuri !

Bucuria sărbătorii Nașterii Domnului a fost trăită sâmbătă, 23 decembrie 2023, și de rezidenții Centrului de îngrijire pentru persoane vârstnice Moșia Bunicilor din comuna Vasilați, județul Călărași.

            Sărbătoarea Crăciunului, este un prilej deosebit de a dărui celor din jur dragoste, căldură sufletească sau o vorbă bună. De aceea, grupul de copii și tineret „Preoteasa Elena” al Parohiei Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa împreună cu interpretul de muzică populara Ion Ioniță, nu au uitat să treacă și pe la căminul de bătrâni. Astfel, celor prezenți afectați de boli ale sufletului și trupului, programul artistic prezentat le-a deschis nu numai ușa, ci mai ales sufletul și inima.

A consemnat:

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

Școala Gimnazială “Constantin Brâncoveanu” Vasilați

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...