SLUJBĂ DE POMENIRE PENTRU POETUL NAȚIONAL MIHAI EMINESCU ȘI PENTRU DOAMNA PREOTEASĂ ELENA, ÎN PAROHIA PROZANIC

În Parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa a avut loc, duminică 14 ianuarie 2024, slujbe de pomenire pentru poetul național Mihai Eminescu, la împlinirea a 174 de ani de la naștere (15 ianuarie 2024) și pentru doamna preoteasă a Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe Prozanic, profesor Niță Elena, care ar fi împlinit 45 de ani, luni 15 ianuarie 2024.

Elevii prezenți au recitat poezii din creația poetului Mihai Eminescu iar la mormântul doamnei preotese Elena din cimitirul parohial Prozanic, s-au rostit rugăciuni pentru odihna sufletului doamnei preotese.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...