Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic

Marți 26 martie 2024, în parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida „solidaritate pentru educație”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul domnului Marius Șuteu, manager al Expo Test Construct SRL București.

Astfel, au fost împărțite unor elevi merituoși din comunitate, cu o condiție precară din punct de vedere material, birouri în valoare de 4.500 lei (donație primită de la domnul Marius Șuteu, manager al Expo Test Construct SRL București).

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...