Ziua Școlii Gimnaziale „Constantin Brâncoveanu” Vasilați

Duminică 19 mai 2024, Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați, a organizat „Ziua Școlii”, ediția a III – a.

Manifestările au început cu oficierea unei slujbe de binecuvântare de către preacucernicul preot Niță Stefan Cătălin, paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”, Prozanic împreună cu preacucernicii preoți ai parohiilor Vasilați, Nuci și Popești.

După slujba de binecuvântare, cuvântul de deschidere a aparținut, directorului Școlii Gimnaziale „Constantin Brâncoveanu” Vasilați, doamna profesor Stoica Iulia, care a menționat printre altele faptul că: „emoție, nostalgie, satisfacție, recunoștință, bucurie și multă veselie sunt doar câteva din trăirile pe care le experimentăm în aceste clipe, cu ocazia evenimentului dedicat Zilei școlii. O zi în care ne revedem foștii dascăli și colegi, profesori care au pus bazele educației multor generații, dar și parteneri dragi, cu care școala noastră are o colaborare fructuoasă și eficientă”.

A urmat apoi un program artistic de cântece şi dansuri populare, susținut de către elevii școlii, coordonaţi de profesori, învățători, educatori ai instituției de învățământ vasilățene.

A consemnat:

Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin,

Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...