Acordarea premiului Învățător „Gheorghe Boerescu” în Parohia Prozanic

Duminică, 23 Iunie 2024, parohia Sfântul Gheorghe Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a decernat cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, premiul Învățător „Gheorghe Boerescu”. Prin desfășurarea la nivelul parohiei noastre a programului premiul Învățător „Gheorghe Boerescu” dorim să cinstim memoria ctitorului parohiei noastre învățătorul Gheorghe Boerescu, care și-a dedicat întreaga sa viață și activitate școlii. Părintele Niță Stefan Cătălin, paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic, a fost prezent la festivitatea de premiere a școlii gimnaziale „Constantin Brâncoveanu” Vasilați, și a înmânat premiul Învățător „Gheorghe Boerescu”, în premieră în acest an, celor mai buni doi elevi ai parohiei Prozanic: Negoiță Flavius Mihai din clasa a V-a A și Șerban Andrei din clasa a V-a B, ambii aflându-se la egalitate cu media 9,81. Alături de diploma Învățător „Gheorghe Boerescu”, elevii Negoiță Flavius Mihai din clasa a V-a A și Șerban Andrei din clasa a V-a B, au primit o sumă de bani, cărți și reviste cu caracter educativ religios oferite din partea parohiei.   A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan Cătălin Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe” Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...